Levné mobilní telefony

Zatímco pro některé byl výkonný mobil ještě před dvaceti lety nedosažitelným snem, nyní mohou mít chytré telefony dokonce i uprchlíci ze Sýrie. Dnes nemusíte čekat, až na mobil ušetříte, protože se prodávají i velmi levné mobilní telefony, které si ale jinak s ničím nezavdají ve své výkonnosti a odolnosti. I když je tedy najdete v kategoriích s nízkou cenou, nemějte obavu, že byste si kupovali nějaký šunt, který se po dvou dvouhodinových rozhovorech s maminkou rozpadl. Nyní už totiž neplatí, že čím dražší, tím lepší, hodně je to totiž o tom, co potřebujete konkrétně zrovna vy.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

RAM
2048 MB
2048 MB
2048 MB
2048 MB
 
 
1536 MB
Počet jader procesoru
Frekvence procesoru
2.0 GHz
2.0 GHz
2 GHz
2 GHz
 
 
1.5 GHz
Operační systém
Android 
Android 
Android 
Android 
Android 
Android 
Android 
Rozlišení displeje
1440 x 720 
1440 x 720 
1440 x 720 
1520 x 720 
 
 
1280 x 720 
Velikost displeje
5.45 "
5.45 "
5.45 "
5.71 "
 
 
5 "
Rozlišení fotoaparátu
12 
12 
13 
13 
 
 
Vestavěný blesk
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
Typ baterie
 
 
Li-Ion 
 
 
 
Li-Ion 
Kapacita baterie
4000 mAh
4000 mAh
3000 mAh
3020 mAh
 
 
2600 mAh
Pohotovostní doba
 
 
 
 
 
 
 
Doba hovoru
 
 
 
 
 
 
780 min
Dual SIM
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
GPS
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
LTE
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
EDGE
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
NFC
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
WiFi
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
Dual SIM
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
Hmotnost
165 g
165 g
145 g
146 g
 
 
138 g
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 24 hlasy, průměrně 4.5 z 5

Zatímco někdo by bez připojení na wi-fi, bluetoothu, facebooku, perfektního fotoaparátu, aplikací a her nevydržel ani jeden den, jiným postačí, když telefon umí opravdu telefonovat a psát zprávy, maximálním bonusem je pro ně budík, který lze posouvat po pěti minutách a lze u něho nastavit jakoukoliv melodii. Je jedno, do které z těchto kategorií patříte, či preferujete zlatou střední cestu, i levné telefony vám mohou splnit vaše sny a naplnit vaše požadavky a to za ceny, které potěší vaši peněženku i bankovní účet.

Levné mobily od známých značek

Když si pořizujete levný mobilní telefon, nemusíte se bát, že by ho sestrojil nějaký Láďa u sebe v garáži a nyní na tom chtěl trhnout, protože mu slepice zrovna nenesou. I celosvětově uznávané značky prodávají kvalitní levné mobily, u kterých někdy ani nelze poznat, že nestály celý jeden měsíční plat. Přestaňte se tedy strachovat, že by se vám kolegové pro váš levný mobil vysmáli. S funkcemi a aplikacemi, které dnešní levné mobily umí, s nimi totiž naprosto v pohodě udržíte krok a vlastně v některých případech jejich drahé mobily určitě i předčíte.

Zkuste se poohlédnout po levném mobilu například od společnosti Samsung, Sony, Nokia, LG, Acer a další. U nich najdete zaručenou kvalitu, výkonnost a odolnost a to za nízké ceny. Není potřeba kupovat žádné drahé zařízení, které byste ani neuměli ovládat a měli ho jenom pro ten pocit, že váš mobil stál jako dovolená do Chorvatska. Místo toho raději doopravdy jeďte k moři a ušetřené peníze investujte do levného mobilního telefonu, se kterým budete umět i čarovat. Nebo alespoň rozhodně víc, než jenom mačkat zelené a červené sluchátko.

Raději mačkáte nebo hladíte?

Když si chcete koupit levný mobilní telefon, první, co si musíte rozhodnout je, jestli bude mít tlačítka či bude dotykový. I když se na první pohled do online obchodů a katalogů společností zdá, že tlačítkové telefony jsou vyhynulým druhem, ještě tomu tak úplně není. Pokud pro vás představuje dotykový telefon spíše trest, než odměnu, určitě si vyberte tlačítkový levný mobil, který i tak může mít spoustu vymožeností, stejně jako mobil dotykový. Mezi jejich největší přednosti patří mnohem delší pohotovostní výdrž, která může být i kolem 30 dní. Snadno se pak můžete vydat na čtrnáct dní pod stan, aniž by se vaše matka musela děsit, že se vám nemůže dovolat. Zároveň takové telefony podporují i duální sim, bluetooth, ale třeba i přístup na internet, Facebook, Messenger, Twitter a další.

Na druhou stranu, pokud raději hladíte a chcete zapadnout mezi ostatní, zvolte si dotykový telefon. Mezi levné mobilní telefony patří také i některé smartphony, které mají operační systémy a povolují tedy mnoho funkcí a aplikací. Za nový mobil nemusíte dávat spoustu peněz, pokud chcete, aby byl chytrý, zkuste nejdříve levné mobily, ve kterých i tak určitě najdete to, co hledáte. Kvalitní, elegantní, poslušný, snadno ovladatelný a bez nepotřebných aplikací, tak přesně takový může být i váš levný mobilní telefon, za který nemusíte dávat moc, aby vás dovedl potěšit a spolupracovat.

TOPlist
TOPlist