Nekonvenční cesty využití chytrého telefonu

Každým rokem se lze udivovat nad změnami ve světě elektroniky a jejích možností. Telefony již dávno nejsou jen přístroji pro komunikaci, ale sjednocují celou škálu nástrojů, které nám usnadňují život. Podíváme se na nekonvenční cesty, jakými se vývoj telefonů vydal a jak ho lze prostřednictvím inteligentních aplikací využít.

Kapesní lékař

Pokud nás něco bolí, tak je telefon první věcí, po které většina lidí sáhne. Dr. Google, Dr. Seznam, nebo Dr. Wikipedia jsou prvními lékaři, kteří jsou často osloveni ještě dříve, než skutečný lékař. Když se připočítají medicaínské aplikace, telefon se podílí na léčbě a lékařských radách nespočtu lidí po celém světě.

Pseudokamarád

Ať už je to Siri, Cortana nebo Google Now, zvykli jsme si mluvit na telefon a to i tehdy, když nikdo na druhém konci není. Bůhví, kam ten vývoj povede a jestli budeme za pár let vůbec ještě vyhledávat reálné přátele. Hlasová asistentka se stala pro mnoho uživatelů skutečným přítelem a jelikož se společnosti předbíhají ve schopnostech hlasových asistentů, brzy se jistě dočkáme i inteligentních hlasových asistentů, kteří nám nahradí naše nejbližší.

Nástroj na měření

Telefon nám nahradil palubní počítač, tachometr, ale i kalkulačku a metr. S telefonem si počítáme rozměry kuchyně pro novou linku, večer nám spočítá nezaplacené účty a další den nám vyměří fotbalové hřiště. Měří ve všech jednotkách a měří přesně, je jen otázkou času, kdy zedníci nebudou sahat po svinovacím metru, ale raději použijí chytrý telefon. Zvykli jsme si s ním dělat totiž téměř vše.

Zrcadlo

Je to tak jednoduché používat chytrý telefon jako zrcadlo. Když se chtěly ženy dříve nalíčit, museli mít u sebe zrcátko, nyní jim stačí telefon, jednoduše zapnou přední kameru a podívají se přímo na displeji, jak jim to sluší.

Přítel v kriminálním světě

Jak nejlépe usvědčit klienta, který se nás snaží podvést? Nahrajeme si ho na telefon. Zloděje na zahradě si můžeme vyfotit a pokud nám někdo na silnici způsobí nehodu, nebudeme se muset obávat viny, protože jsme použili telefon jako onboard kameru, která celou situaci nahrála. V potírání zločinu hraje telefon důležitou roli.

Babysitter

Ne vždy je snadné sehnat paní na hlídání a být neustále u dítěte je náročné. Proč ovšem pořizovat chůvičku, když můžeme mít o dítěti neustálý přehled díky chytrému telefonu? Telefon umí dítě nejen hlídat, ale jeho prostřednictvím mu lze z kuchyně zazpívat ukolébavku. Když se vzbudí a nemůže spát, přímo z telefonu mu můžeme pustit i pohádku. Dokonce i pro rodiče je telefon malý zázrak.

TOPlist
TOPlist