Jak na smartphone v rukavičkách?

V zimním období se může stát váš smartphone či podobný přístroj téměř neovladatelným díky chladu a zkřehlým prstům. Naštěstí se ale oblevila jedna skvělá pomůcka, která je zároveň i módním doplňkem a dokonale chrání vaše prstíky proti prochladnutí. Ano, jsou to samozřejmě dotykové rukavice. Ty budete jistě znát, již fungují poměrně dlouhou dobu a jejich technologie není žádnou novinkou.

Kovová vlákna, co nepoškrábou

Většinou jsou takové dotykové rukavice vybaveny vodivými jemnými vlákny z kovu, díky čemuž může vzniknout obvod a výboje, které slouží k ovládání dotykového displeje. V současné době se jeví jako skvělý materiál například měď, speciální ocel, hliník nebo vysoce kvalitní stříbro. Tyto vodivá vlákna jsou do rukavic tak šikovně všita, že displej nijak výraznější nepoškrábou.

Jsou zde ale i jednodušší a většinou také méně nákladné možnosti, jak pracovat s telefonem nebo tabletem v rukavicích, aniž by byly vybaveny tímto vodivým prvkem.

Speciální hmota

První z těchto možností je jakýsi roztok, který se aplikuje pouze na špičky prstů a podobně jako zmiňovaná kovová vlákna je vodivý, tedy může posloužit k přenosu dotyku do elektronického signálu. Tekutina je impregnována do tkaniny vašich rukavic a vydrží tam velmi dlouhou dobu.

Glovys

Další eventualitou je dotykové odnímatelné zařízení Glovys. Jedná se o jakousi fólii, dvě vrstvy filmu, mezi kterým vzniká mikroprostor. Po stisku dochází k zaplnění tohoto prostoru, a samozřejmě také spojení obvodu. Glovys stačí jen nalepit na displej, nevyžaduje žádný akumulátor nebo podobné přídavné prvky. Na svém telefonu ho můžete použít klidně i několikrát, zařízení je po celou dobu dostatečně citlivé i v tlustých rukavicích. Navíc zároveň chrání displej proti poškrábání.

Jsou zde samozřejmě i některé další možnosti, jak chatovat, volat, hrát nebo provádět jiné kousky na svém smartphone v zimě a třeskutém mrazu. Tak například můžete při nošení rukavic využít další z již oblíbených „vychytávek“, tedy dotykové pero, které váš zkřehlý prst snadno nahradí.

TOPlist
TOPlist