Chyťte je všechny aneb mánie Pokemon Go

Heureka.cz – porovnání cen a srovnání produktů

Celý svět zachvátila mánie spojená s pokémony, kteří se nyní jako plevel objevili v našich městech. Každý den jistě potkáváte spoustu lidí s mobilem před nosem, kteří právě jdou na nějaké to rande s pokémonem. A pokud se k tomuto šílenství chcete přidat, není nic jednoduššího, než si stáhnout aplikaci Pokemon Go a vyrazit. Ale počkat, ne tak hrr.

Hra Pokémon Go není hned tak kamarádka s každým telefonem, do kterého ji vrazíte, proto před instalací zhodnoťte, jestli této frajerce bude váš mobil vůbec stačit. Mezi základní systémové požadavky na váš telefon určitě bude patřit internet. Během chytání pokémonů totiž musíte mít přístup k internetu a to jen tak ledajaké, aby vám hra fičela jako vítr, potřebujete silné připojení. Hra má také velkou spotřebu dat, takže s tím určitě počítejte. Další základní věc je zapnutá GPS a lokalizační služby, které vám pomůžou při hledání pokémonů, bez nich by vám hra v podstatě nešla.

Další nutné vybavení

Když jdete na pokémony, netahejte s sebou síť a laso, ale hlavně mobil s operačním systémem Android nebo iOS. Zapomenout byste neměli ani na nabíječku, protože hrou se mobil opravdu rychle vybíjí, tak aby vám neumřel těsně před chycením prvního imaginárního tvora do vaší sbírky. Aby vám baterie u mobilu vydržela co nejdéle, doporučuje se vypnout si zvuky, snížit podsvícení displeje, ukončit aplikace na pozadí, stáhnout si lokální mapy a nosit s sebou náhradní baterii, která vašemu skomírajícímu mobilu dodá požadovanou šťávu.

I přes všechno toto vybavení můžete ale narazit na problém, že vám hra Pokemon Go jednoduše nepůjde. Takové problémy mohou mít především mobily Intel Atom Smartphony, jako jsou například Lenovo P90 Pro, Asus Zenphone a další, na kterých hra nefunguje. Pokud jste majitelem takového mobilu a přesto se toužíte stát nejlepším trenérem pokémonů, bohužel vám nezbude než si pořídit novější vybavení.

TOPlist
TOPlist