Jak prodloužit životnost baterie u Androidu v případě nepoužívání?

Android operační systém je používán v tabletech i mobilních telefonech, a to jsou zařízení, která využívají určitý doplňující zdroj energie, kterým je většinou nabíječka. Výdrž bývá dána výkonem, zatížením procesoru i dalšími faktory, a každý by chtěl, aby právě jeho telefon vydržel pracovat co nejdéle, a to i v případě používání náročnějších aplikací nebo her. Ale pozor, mobily a tablety se mohou vybíjet i při delší nečinnosti. Co udělat pro to, abyste co nejvíce prodloužili životnost baterie právě v případě nepoužívání přístroje? Uveďme si tři efektivní tipy:

Spořiče obrazovky

Nejvíce baterii zatěžuje především rozsvícení a následné podsvícení displeje. Jednou z možností je pak displej vůbec nerozsvítit, v tom případě bude ale práce na přístroji nudou a také budete mít menší přehled. V podstatě nutností se tak stávají spořiče obrazovky, které jsou součástí uživatelského nastavení Androida, a můžete si sami zvolit, po jaké době dojde k vypnutí či omezení jasu displeje a tedy i spoření energie.

Power Control Widget

Skvělou možností, jak šetřit energii u systému Android, je použití některých widgetů pro kontrolu stavu aplikací. Jedním z takových užitečných pomocníků je také Power Control Widget. S jeho pomocí můžete zapínat, vypínat a kontrolovat aplikace a funkce, které nejvíce zatěžují baterii i v případě nepoužívání, tedy například Bluetooth, Wifi, GPS, pozadí dat synchronizace či jas obrazovky.

Batery Saver

U Androidu 5 byl přidán prvek Batery Saver, který vám rovněž pomůže uspořit drahocennou energii a prodloužit tak mimo jiné také životnost nabíječky. A jak se takový spořič používá? Stačí vybrat nastavení baterie a zde zadat možnost Spořič baterie. Jakmile bude tento spořič aktivován, dojde k vypnutí animací a transparentních efektů, synchronizací a také omezení vibrací či tlumení vyzvánění. Díky těmto opatřením můžete uspořit až několik hodin a ponechat přístroj bez obav ve stavu nečinnosti. Komu by se chtělo neustále zapínat a vypínat mobilní telefon, to už dnes vlastně skoro nikdo nedělá.

TOPlist
TOPlist