Parametry budoucích telefonů, bude ještě co porovnávat?

Mobilní telefony prodělaly za několik posledních let takovou revoluci, že si odborníci lámou hlavu s tím, jaké parametry se budou porovnávat v následujících letech. Nastane bod, kdy budou telefony tak perfektní, že nebude možné vývoj posunout dopředu?

Vývoj mobilních telefonu je tak rychlý, protože je na trhu obrovský konkurenční boj a aby mohl nový model telefonu překvapit, musí být lepší, než předchůdci a zároveň lepší, než konkurenční telefony. Technologické parametry jsou hlavním bodem každé reklamy. Trh telefonů je již plně nasycený a tak se očekává i další vývoj technologií.

Nové parametry pro mobilní technologii

Když se mluví o funkcích budoucnosti, je potřeba předpokládat, že se jedná o nedalekou budoucnost, která může nastat i do dvou let. Podíváme se, jaké parametry jsou plánovány u budoucích telefonů, které nahradí současné generace telefonů.

Displej

Mezi jeden z hlavních parametrů, který by měl v následujících letech nastoupit, je ohebný displej. Technologie ohebných displejů je již velmi dobře známá, ale je zároveň i velmi drahá, takže jí aktuálně disponují jen některé telefony. Do budoucna se plánuje, že by touto technologií měla disponovat většina telefonů, sníží tím svojí hmotnost, spotřebu a zároveň i tloušťku celého zařízení.

Kapacita baterie & nabíjení

Další z předpokládaných změn přinese nabíjení, které by mělo být bezdotykové, a také samotná kapacita baterie, která by se měla výrazně zvýšit, nebo by se měly snížit energetické nároky jednotlivých zařízení.

Bezpečnost

Odborníci se obávají, že do budoucna se výrazně sníží bezpečnost a že se telefony stanou snadno zranitelnou technologií, prostřednictvím které lze získat od dotyčného všechny cenné informace, včetně bankovních účtů. Bezpečnost by měla představovat jeden z dalších pilířů, o který se budou výrobci opírat.

Výkon

Velikost elektronických součástek se neustále zmenšuje a s tím by měl rapidně vzrůst i výkon mobilních zařízení. Díky vyššímu výkonu dojde k rozvoji aplikací a smažou se rozdíly mezi používáním stolního počítače a telefonu.

Kompatibilita

Snadné spojení s domácností, se spotřebiči, s vozem, se službami všeho druhu a s aplikacemi, to je jeden z pravděpodobných bodů dalšího vývoje. Již nyní jsou ve vývoji domácnosti plně ovládané mobilním zařízením.

Placení telefonem

Kapsy uživatelů by měly být stále lehčí a zatímco se po ránu osaháváme, jestli máme klíče, telefon a peněženku, pravděpodobně se budeme zajímat jen o telefon. Již nyní představují mobilní platby běžnou formu placení v různých afrických zemí, kde je velká absence bank a pokladen. Tento trend se pravděpodobně rozšířit i u nás a mobilní telefony by měly nahradit klasickou hotovostní i bezhotovostní platbu.

TOPlist
TOPlist