Bezdrátové nabíjení telefonů – jaká je budoucnost této vymoženosti?

Dráty a nejrůznější kabely mohou zavazet, rušit prostor nebo ho dokonce hyzdit, a když je jich už opravdu moc, nanáší se na ně prach, zamotávají se a sukují. Naštěstí přišlo v posledních pár letech nové a převratné řešení, které vám možná také učaruje, především v tom případě, že chcete, aby vypadala vaše domácnost stylově. Tímto skvělým řešením je standard QI a bezdrátové nabíjení. Má tato vymoženost budoucnost?

Zatím spíše pro mobilní telefony

Dosud jsou vyráběny přístroje a příslušenství pro bezdrátové nabíjení s nižším výkonem, jsou tedy vhodné především pro mobilní telefony, iPady a takováto menší zařízení, která nepotřebují tolik energie. Ovšem pozor, díky sloučení dvou velkých společností, které dosud využívaly rozdílné standardy, můžeme očekávat překvapivé zvýšení výkonnosti. Z původních asi 5 watů by velmi záhy mohlo být až 120 watů a pak více a více. V tom případě již bude bezdrátová nabíječka vhodná také například pro notebooky.

Variabilní podložky

Bezdrátové nabíječky využívají magnetické indukce a jsou to jakési podložky, na které přiložíte přístroj, bez jakéhokoliv propojování dráty či podobně. Vypadá to skvěle a je to skutečně designová hudba budoucnosti, kterou ve svém interiéru oceníte. Jak už to tak bývá, designéři jsou v tomto směru velice vynalézaví, a tak si můžete již pořídit například bezdrátovou nabíječku v podobě nočního stolku či speciální podložku do auta.

Nutné zvýšení účinnosti

Určitým úskalím pro výrobce je dosud rovněž účinnost, která se pohybuje kolem 70 procent. Sloučením některých významných společností by znovu mělo dojít po velmi krátkém čase i k vývoji v tomto směru.

Dá se očekávat, že nabíječky na bázi magnetické indukce se záhy rozšíří do mnoha domácností, ale také firemních kanceláří. Proč?

Bezdrátové nabíjení je příjemné, jednoduché, stylové a možná se budete trošku divit, také cenově dostupné pro každého. Není problém zakoupit novou bezdrátovou nabíječku za pár stovek. Už i proto bude stále větším a větším lákadlem pro nové zákazníky a svou budoucnost rozhodně má.

TOPlist
TOPlist