Telefony budoucnosti – jak budou vypadat, co budou umět?

Je až neuvěřitelné, sledovat rychlost vývoje mobilních telefonů. Nároky uživatelů se stále zvyšují a tak výrobci reagují, jak nejpružněji mohou. Jejich telefony se rozvíjí směrem kupředu z hlediska designového a ergonomického, ale také z pohledu ekologického. Hlavním cílem pak je snadnější ovládání dotykem, lepší komunikace s celým světem a také možnost nabíjet baterii bez elektrického zdroje.

Nové designy

Mobilní telefony budoucích generací, budou klást důraz nejen na ergonomii a minimalistické prvky, ale také se již teď vyskytují nejrůznější podoby těla přístroje, často skládaného či jinak variabilního. Novinkou, která už ale obletěla svět, jsou otáčivé nebo takzvané flex displeje. Dají se různě vyklopit, nastavit do požadované polohy. Apple přichází s tvarem krásného jablíčka, Nokia zase vyrobila vtipný a hodně zábavný design, který umožňuje proměnu telefonu v YoYo.

Eko telefony

Budoucnost se vyvíjí směrem k ekologii, což platí také pro mobilní telefony. Objevují se nové materiály, které jsou velice dobře rozložitelné a nikterak nebudou zatěžovat přírodu, ani vaše zdraví. Rovněž je užíváno recyklovatelných materiálů, například plastů z běžných PET lahví, které všichni tak poctivě třídíme do plastového odpadu. Společnost Samsung nabízí velice zajímavý model telefonu, ke kterému získáte sluchátka a nabíječku, neobsahující škodlivé nehořlavé látky.

Snadné nabíjení

Nabíjení mobilního telefonu s pomocí pouhého slunce také není až takovou novinkou, ovšem dosud byly tyto systémy spíše podružné a nouzové. Nyní se však ukázala kupříkladu společnost Nokia s převratným modelem, který je v podstatě plně soběstačný a dokáže se nabíjet pomocí slunečních paprsků v poměrně krátkém čase.

Vedle solární energie můžete ale využít také energii kinetickou, tedy vaši vlastní pohybovou. K tomuto účelu byl sestrojen mobilní telefon, který je plně mechanizovaný a reaguje na vyvinutí práce či energie. Znovu není potřeba nabíječka. Zajímavostí je také nedávný objev vědců z Houstonské univerzity, kde zjistili, že k dobíjení energie lze využít také lidský hlas a jiné zvuky.

Nechme se překvapit, co nám budoucnost ještě přinese, bude to jistě mnoho inovací, které usnadní práci s mobilním telefonem, spousta funkcí, které zastoupí většinu pomocníků denního využití.

TOPlist
TOPlist